شرح عملیات دفاع از سد آب شور
شرح عملیات ها

شرح عملیات دفاع از سد آب شور

شرح عملیات دفاع از سد آب شور :

? نیرو های شرکت کننده :
جوخه شاهد : پشتیبانی تک تیر اندازی و اطلاعات عملیات.
جوخه جاوید : ۶ نفر – هلی برن و دفاع از هدف .
جوخه فاتح : ۶ نفر – پشتیبانی زرهی و دفاع از هدف.
جوخه زوبین : ۵ نفر – پشتیبانی زرهی و دفاع از هدف.

? هدف :
دفاع از سد رودخانه آب شور و کند کردن پیشروی نیرو های دشمن تا رسیدن نیروی هوایی از پایگاه لوی مناره تاکستان. به دلیل پیشروی سریع دشمن به سوی سد آب شور و ریسک از دست دادن این منطقه استراتژیک، جوخه جاوید توسط هلیکوپتر Mi – 8 به سمت هدف انتقال داده می شود و با کند کردن تحرک دشمن باعث رسیدن به موقع نیروهای زرهی جوخه فاتح و زوبین خواهند شد. پس از آن با استمرار آتش و جمع کردن نیروهای دشمن در تنگه ورودی شهر، آنها را در بهترین حالت برای نابود شدن توسط جنگنده های سوخو ۳۴ نگه دارد.

? نتیجه مورد انتظار :
اطاعت از دستورات فرماندهان جوخه ها و اجرای دقیق و سریع وظایف توسط نیروها. ارتباطات رادیویی برد بلند بین جوخه ها واضح و صریح برقرار باشد. طبیق تاکتیک های جوخه ها با شرایط همیشه درحال تغییر و یا پیاده سازی تاکتیک جدید مناسب با شرایط.

? نتیجه عملیات :
تجهیزات مناسبی با تصمیم گیری فرماندهان در اختیار جوخه ها قرار گرفت. سنگرها بطور صحیح پس از از کار افتادن هلیکوپتر برپا شد. دفع کردن آتش دشمن بخوبی انجام شد. نیروهای زرهی با سرعت عمل خوبی پشتیبانی جوخه جاوید را انجام دادند. ارتباطات رادیویی بین جوخه ها مورد قبول نبود. تاکتیک عبور از رودخانه بدرستی انجام شد. تجدید قوا از حالت ایده آل بیشتر طول کشید. ضد حمله به پایگاه عملیاتی دشمن با موفقیت انجام شد. نیرو های پشتیبانی و ماشین های انتحاری دشمن پس از تسخیر پایگاه، موثر نابود شدند. نیرو ها در طی عملیات تلفات کمی را متحمل شدند و پس از نابودی نیرو های دشمن به سلامت به پایگاه برگشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *